Aksesuar kişiliğimizi, tarzımızı, kökenimizi ve hatta atalarımızla ilgili ipuçları verdiğini biliyor muydunuz?

Evet, eğer vintage bir takı takıyorsanız (kadın yada erkek olun fark etmez) babanızın saati veya yüzüğü, anneannenizin kolyesi gibi, izin kökenlerinize bağlı manevi değerlere düşkün biri olduğunuz söylenebilir.

Spor bir saat sizin rahatlıktan yana barışçıl doğa sever biri olduğunuzla ilgili ipuçları taşır.
Bol bol farklı aksesuar kullanıyorsanız eğer, değişken, canlı, uyumlu ve trendy biri olduğunuzu düşünen birçok kişi olabilir.Bence, nasıl aksesuar kullanırsanız kullanın aksesuarı boşluk doldurmak için değil de tarzınıza yardımcı olacak şekilde kullanın derim.

Bir takının size yakışıp yakışmadığına en kolay karar vermenin yolu o takı hakkında iltifat almaktır. Takınıza iltifat ediyorlarsa zevklisiniz; size yakıştığını söylüyorlarsa o takı size yakışmış demektir. "Parlıyorsun, ne kadar zarif takıların var!" gibi iltifatlar ise tamamen o takının size yakıştığını gösterir.

İnce uzun küpeler elmacık kemikli oval yüzlü kişiler ve uzun boyunlu kişiler için uygundur. Düz ve veya kısa saçlı hanımların tercihi olmalıdır.
Uzun ve ince bütünlük hissi verir.

Yuvarlak veya altıgen formlu küpeler Yuvarlak yüz ve vucüt hatları olanlar tercih etmelidir.

Kulağa gömük küçük küpeler- elmacık kemiğini desteklemek gözü dahada parlatmak için kullanılmalıdır. Buradaki en ince nokta kulakmemenizin büyüklüğüne uygun küpe seçimidir.

Gelelim kolye olayına. Kolye seçimi hem dikkat çekmek hemde dikkat dağıtmak için kullanılır. Mesela ben yan uyumaktan meydana gelen kırışıklıklarımı kapatmak için üstü üste boy boy kolye kullanıyorum.

Omuzunuza ve boynunuzdaki kemikleri beğeniyorsanız tasma kolyeler sizin tercihiniz olmalı.

Yüzük seçimi çok önemlidir. O yüzden ellerimize taktığımız herşey dikkat çekecektir.

Küçük ve tombul eller daha geniş renkli dikkat dağıtacak hatta dağınık takılmış yüzükleri tercih etmeliler.

Güzel elliler mutlaka yüzük kullanmalıdır.

Dolaşım bozukluğu nedeniyle ellerinde morluk veya renk farkı olanlar farklı metallerden renkli taşlı yüzük kullanmalılar.