Evet yeni sezon yeni trendler bizim için yeni ciciler demek oluyor. Neler moda? Neler almalıyız? Ne giymeliyiz? Bu soruların cevaplarını az sonra okuyacağınız satırlarda bulabilirsiniz.Jean modası klasikliğini koruyor ve iddalı nostaljik yorumlarla karşımıza çıkıyor: Uzun Jean etek ve Jean elbise gibi. Stella Mccartney bunu en iyi yorumlayanlardan...

Çocukluk günlerimizde, çalışma masalarımızı süsleyen renkli ekose kumaşlar, podyumları etkisi altına alıyor. Pembeden maviye, yeşilden mora aklınıza gelecek tüm renkler piknik örtüsü formundan çıkarak farklı tasarımlarda hayat buluyor.

Tasarımcılar her sezon farklı bir döneme odaklanıyor. Bu sezonunun kazananı ise 70?ler. Ancak körü körüne bir uyarlama beklemeyin. Retro formalar, farklı renk kombinasyonlarıyla bir araya gelerek modernleşiyor. ?Flare Jean? pantolonlar ise en çok konuşulan ayrıntılardan.


File moda, ama Balenciaga filesi. Hafif baklava şekli filelerden... Uzun elbiseler, uzun kollu bluzlar... Unutmayın file giymek ve modaya uygun görünmek istiyorsanız, giydikleriniz ne kadar kapalı olursa o kadar makbul.Renkli süet bu yaz sezonunun en çok tercih edilecek kumaşı. Giyilmesi zor farkındayım ama kesinlikle çok moda! Özellikle pastel mor, canlı mavi gibi renklerdekiler...


Orta topuk, iş dünasının koridorlarını çınlatmaya devam edecek hanımlar. Modaya uyduğunuzu göstermek istiyorsanız hazır modayken bir, hatta iki çift orta topuklu pabuç edinin derim.

Sezon modasının tatlı rakipleri boyundan bağlı 19. Yüzyıl İngiliz hanımlarının kullandığı koton gömlekler ile uzun ?Yahabini? gömlekler. Onlar rakip olsun benim gardrobumda ikisi için de yer var.

Hayvan desenleri bu yaz da dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle pek de alışık olmadıklarımız.. Raflarda çeşitli desenlerde ve renklerde bukalemun, akrep, deniz atı, yengeç ve deniz anası görürseniz pek şaşırmayın.

Spor dünyasının lüks modayla ilişkisi güçlenerek devam ediyor. Sırayla spor markaları ünlü bir tasarımcıyla iş birliğine girerken; Alexander Wang ve Tory Burch gibi markalar ise minimalist spor tasarımlara koleksiyonlarında yer veriyor.

Bu sezon, yaz botları ve çizmeleri sandaletlere karşı. Evet benim oyum botlar çizmelerden yana, süet olanları daha revaçta benden söylemesi!


Back-Up Stil ve Alışveriş Danışmanı Tülin Kermen yazdı