İşte size bu ayki stil önerilerim


Püskül sorunsalı


Püskül modası her 3 senede bir hortluyor. Çünkü hippilikler her daim ?in?.
Kullanırken birkaç ufak noktaya dikkat etmenizi tavsiye ederim. Öncelikle boyunuz kısa veya minyon tipliyseniz uzun püsküllü çantalar sizi daha kısa gösterecektir. Dizlerinden hoşlanmayan hanımlar, püsküllü etek sizin etek giymenizi sağlayabilir. Püsküllü kemer ise uzun boylularda pantolon üzerine, kısa boylularda da etek üzerine kullanılmalıdır. Ayakkabıda içinse, bilekleriniz zarif ise püskülü tercih etmenizi öneririm.

'Pantalon etek' olayı'Pantalon etek' neden moda oldu? Evet, 'pantalon etek' 70?lerden kalma bir modadır. Arkadaşlar, vücudumuzu kum saati gibi şekillendirmeli; giydiklerimizi bu yönde seçmeliyiz. Pantolon etekler de vücudu kum saati yapmak için ideal parçalardır. Üst bacağı kalın ama bilekleri ince kişiler için biçilmiş kaftandır. Etek giymeyi sevmeyen, etekle yeterince spor görünmediğini düşünenlerin tercihi olmalıdır.


Açık ayakkabı için kurallarAyakkabınızın ister topuğu açık olsun ister burnu, ayağınızın mutlaka pedikürlü olmasına özen göstermelisiniz.
Ojeli olmak zorunda değil fakat topuğunuz sert ya da koyu renk olmamalıdır.
Ayağınızda özellikle morluk veya yara olmamasına da özen göstermelisiniz.
Yazlık ayakkabılarınızın, sandalet, ya da sabo terliklerinizin materyali ne olursa olsun (deri, kumaş vs.) temizliğinin yapılmış olarak sezona hazır olmasına özen gösterin.
Bileğiniz kalınsa dolgu topuklu ve geniş tabanlar, ince ise zarif ve ince modeller tercih edebilirsiniz.

Saçta makaron renkleriİki sezondur ombre modası çok sevildi. Çok da farklı ve neşeli durduğunu kabul etmeliyiz. Fakat saçınızın ister tümünü mavi, pembe, mor yapın ya da bir bölümünü boyatmış olun tek dikkat etmeniz gereken kıyafetlerinizde canlı renkler kullanmamak olmalı. Çünkü saçlardaki artifisyel renk sizin tarzınızdır; renk,ondan rol çalar.

Roma sandaletleri/bağcıklı sandaletlerYaz ayının korkulu rüyası bağcıklı sandalet olacak diyebilirim. Tüm vitrinlerde gördüğümüz bu trendi, kombinlemesi çok zordur. Bacaklarınızın çok ince olması, ayaklarınızın incecik ve zarif olması halinde kullanılacak bir ayakkabıdır kendisi. Fakat vücudunuz su tutuyorsa bağcıklar çok çabuk iz yapacağından kullanmamanızı tavsiye ederim. Yürüdükçe bağları aşağı kayma ihtimali yüksek olduğundan uzun yürüyeceğiniz günlerin tercihi olmamalıdır.


Kolsuz ceket kullanımıKolsuz ceketler yaz ayının en sevilen parçalarından... Özellikle de iş hayatında. Çünkü hareketimizi kısıtlamayan bu parça aynı zamanda ciddiyetimizden de ödün vermememizi sağlar. Kolsuz blazer ceket giymek kolaydır ama içine uzun kollu gömlek yakışmaz. Kolsuz ya da kısa kollu bir üst en uygun olandır. Uzun kollu giyinmek istediğinizde şeffaf kollu üstleri veya gömleğinizin kollarını dirseğe kadar kıvırmanızı tavsiye ederim.

Back-Up Stil ve Alışveriş Danışmanı Tülin Kermen yazdı