Evimizi yaz havasından çıkarmanın, daha samimi daha sıcak daha moda bir tarza dönüştürmenin zamanı geldi çattı!

İşte kısa yoldan evinizi 2016 kış modasına hazırlamanın tüyoları;1- Öncelikle dekorasyon severlere müjde! Uygun fiyata trendi ev aksesuarlarını alabileceğiniz H&M Home Mall of İstanbul?dan sonra Taksim Beyoğlu H&M?in en üst katında da açıldı.

2- Duvarlarda koyu, çok koyu renkler revaçta. Hatta siyah diyebileceğim renkler var. Eğer, önce bir alışıyım sonra dalarım son modaya diyorsanız tek duvarınızı koyu renge boyamaya başlayabilirsiniz. Koyu yeşil, füme ve siyah en moda renklerden.

3- Sonsuzluk etkisi, duvar ve yerin bütünlüğü devam ediyor. Özellikle ahşap görünümlü seramikler hem daha sağlıklı hem de daha sıcak bir görünüm yaratmak için biçilmiş kaftan. Hayat boyu badana boya işinden de kurtulmuş olmak paha biçilemez olmasının yanı sıra temizlemesi çok kolay. Deterjan bile gerektirmediğini de hatırlatmak isterim.

4- Pirinç aksesuarlı sehpa koltuklar 80?ler 90?lar havasını estiriyor. Özellikle Dallas ve Dynasty dizisini seyredenler hatırlar; Art-deco tarzı çizgilerde cam ve pirinç birlikteliği aksesuarlara da yansıyor.

5- Kilim modasının ikinci plana atıldığı klasik halı modasının geri geldiği şu günlerde anne ve anneannelerin evlerindekilere daha dikkatli bakın derim çünkü tam da onlarınki gibi olanlar çok moda.

6- Yastık renklerinde fuşya, safran sarısı, zümrüt yeşili renklerini tercih etmelisiniz.

7- Koltukların arkasında çok yakışan konsollar evlerdeki vazgeçilmez yerini alıyor. Simetrik ikili aydınlatma lamba ile dekore edebileceğiniz konsolları Mudo Concept, Yargıcı Home Crate and Barrel?dan alabilirsiniz.

8- Sehpalar nam-ı diğer Coffee Table?ların boyları 5 ile 10 santim arası uzadı. Özellikle yalnız yaşayan insanların evinde yüksek orta sehpalar tercih edilmeye başlanmış nedeni ise yemek masası yerine kullanılması.

9- Desen olarak güllü desenler moda desem birçoğunuz suratınızı ekşitirsiniz biliyorum ama elçiye zeval olmaz. Bu desenin çok hoş ve bohem durabileceğini de garanti ederim.

10- Eve tablo olarak neon yazılar geçen seneden bu yana pek moda. Giyimde yazılı tişört modasının ev versiyonu olarak değerlendirdiğim bu moda çok eğlenceli.

11- Çiçek olarak succulent yani neşeli kaktüsler var. Ama değişik saksılarla. Mesela seramik bardak galvaniz çaydanlık vs. gibi.

Back-Up Stil ve Alışveriş Danışmanı Tülin Kermen