1. Kış mış demeden kadife kumaştan bir abiye ayakkabınız olmalı diyorum. Abiye bot da olabilir tabii! Üzerine su geçirmez ayakkabı spreyi sıkmayı unutmayın ama.

2. Saçta mücevher yılın en yeni haberi değil ama görmezden gelmeyeceğimiz de bir gerçek. Saçta taş çok moda, ister bant gibi bir gerdanlık takın ister annene annenizin iğnesini topuzunuza iliştirin. Hakiki mücevherler de harika olacaktır, ama düşmeyeceğinden emin olun!

3. Opera eldivenlerine ihtiyacınız olacak hem de upuzunundan taaa dirsek üstüne kadar olanından... İster deri ister kumaş mutlaka edinmelisiniz. Özellikle kolsuz tişört ve kolsuz ceketlerde çan kurtarıcı olacakları kesin.

4. Fiyonk takmak zor hatta garip ama sezonun dörtnala koşan trendlerinden biri. Kurdeleyle denemenizi tavsiye etmem ama kemerinize fiyonk atmak çok iyi bir fikir olabilir ne dersiniz?5. Boyna fular biraz bademciklerin şişmiş ama yine de sokağa çıkmak zorundaymışsın havası verebilir. Taa ki doğru bağlayana kadar? Öncelikle uzun boyunlu olmak birinci şart ikincisi ise dolgun göğüslü olmamak.

6. Free bag?ler yine moda oldu sevinçten gözlerimiz doldu? 80 ve 90?ların unutulmaz modası bele takılan cüzdandan hallice çantalar yani free bag?ler moda arenasına dönüş yaptı. Ben hem free bag hem de normal çanta kullananlardanım daha havalı oluyor tavsiye ederim.

7. Kürk ponponun olacak; tabi ki de sahte kürk ponpon. Renkli olacak, özellikle kullandığın çantanın zıt renginde olacak çantanın askısına asacaksın. Sen gidicen ponpon da ardından gelecek. Çok kızca bir moda ama biz kadınlar kendimiz için giyinmiyor muyuz zaten?

8. Boy boy küpeler bir kulakta en az üç delik her birinde de ayrı bir sallantı, işte yeni kulakta küpe anlayışı. Kulak deldirmek yine revaçta küpe satışları da rekorda. Önemli nokta küpelerin merdiven gibi sıralanmış gibi durmaları karmaşık veya ayrı telden çalmamaları.

9. Gözlükler ciddi bir evrimin içinde artık. İç mekanda takılan hatta gece takılan güneş gözlükleri pardon ışık gözlükleri moda. Gözü görebildiğin değişik geometrik şekillerde olanları ise uber moda.

10. Peluş yakalarrrrrrr! En belirgin özelliği normal hatta yazlık bir ceketi bile bir anda kışlık havasına dönüştürmesi. İkincisi ise yüzü çerçeveleyip size daha zengin göstermesi. Son olarak da boynunuzu sıcak tutması ve tabi ki moda olması!